Публічна інформація Харківської обласної державної адміністрації

Реалізація права на доступ до публічної інформації

08.12.2015

Персональні дані фізичної особи — підприємця: думка уповноваженого ВР з прав людини

Персональні дані фізичної особи — підприємця: думка уповноваженого ВР з прав людини

При розробці проекту Порядку оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформації про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2015 р. № 676, Казначейство звернулося до Уповноваженого ВР з прав людини стосовно можливості оприлюднювати персональні дані фізичних осіб на єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

На думку Уповноваженоного ВР з прав людини, викладену в листі від 10.09.2015 р. № 1.-2074/3175-15-123, оприлюднення інформації про фізичну особу та її персональних даних, а саме прізвища, імені, по батькові, відповідає вимогам законодавства про захист персональних даних. Тоді як інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім інформації про взяття на облік фізичних осіб — підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) є інформацією з обмеженим доступом згідно з п.п. 70.15.2 Податкового кодексу України.

Відповідно, інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та рахунок у банку фізичної особи, яка є отримувачем бюджетних коштів, є конфіденційною інформацією і не підлягає оприлюдненню.